Комплетни резултати од саботните натпревари на ЕП 2020

18.01.2020 23:27
csm_CROvGER_CRO_n18_JC_096c760411

На ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска денеска се одиграни три натпревари од третото коло на групата 1.

Селекцијата на Хрватска извојува победа во фантастичниот натпревар со Германија и прва обезбеди настап во полуфиналето. Победи извојуваа и селекциите на Шпанија и на Белорусија.

.

Резултати:

Белорусија – Чешка  28:25 (13:11)

Шпанија – Австрија  30:26 (17:16)

Хрватска – Германија  25:24 (11:14)

Прочитано 570 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 7