Комплетни резултати од саботните натпревари во Лигата на шампионите

19.10.2019 23:40
73325263_10156869410923666_8365277149237608448_o

Денеска се одиграни шест средби од петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Македонскиот шампион, Вардар, доживеа уште еден тежок пораз, втор едноподруго, овој пат од тимот на Веспрем. Во дербито на колото, Барселона му нанесе прв пораз на ПСЖ.

.

Резултати:

19.10.2019 г., 15.30 ч.:   Порто – Мотор Запорожје   (Б)   35:35 (15:15)

19.10.2019 г., 17.15 ч.:   Монпелје – Кил   (Б)   30:33 (15:17)

19.10.2019 г., 17.30 ч.:   Веспрем – Вардар   (Б)   39:30 (21:17)

19.10.2019 г., 18.00 ч.:   Мешков Брест – Киелце   (Б)   27:31 (9:15)

19.10.2019 г., 18.00 ч.:   Кристијанштад – Чеховски Медведи   (Д)   36:28 (19:13)

19.10.2019 г., 20.00 ч.:  Барселона – ПСЖ   (А)   36:32 (19:15)

Утре играат:

12.10 ч.:   Бидасоа Ирун – Савехоф   (Ц)

15.10 ч.:   ГОГ – Кадетен Шафхаузен   (Д)

16.00 ч.:   Висла Плоцк – Динамо Букурешт   (Д)

16.50 ч.:   Алборг – Фленсбург   (А)

17.00 ч.:   Цеље ПЛ – Елверум   (А)

17.00 ч.:   ППД Загреб – Пик Сегед   (А)

17.00 ч.:   Еурофарм Работник – Татран Прешов   (Ц)

18.00 ч.:   Кокс – Спортинг Лисабон   (Ц)

Прочитано 123 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 4