Комплетни резултати од третото коло во Лигата на шампионите. Табели

02.10.2020 02:51
safe_image.php

Одиграно е третото коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Македонскиот шампион Вардар и во ова коло не настапи, бидејќи овој пат е одложен неговиот натпревар со екипата на Пик Сегед, повторно поради коронавирусот.

.

Резултати:

Група „А“:

Мешков Брест – ПСЖ  32:31 (19:14)

Фленсбург – Порто  36:29 (15:15)

Елверум – Киелце  22:31 (11:18)

Пик Сегед – Вардар  одложена

Табела:

Нат Поб Нер Пор Голови Раз Бод
1. Фленсбург 3 3 0 0 96 : 87 9 6
2. Киелце 3 2 0 1 87 : 76 11 4
3. Мешков Брест 3 2 0 1 81 : 80 1 4
4. Порто 3 1 0 2 84 : 91 -7 2
5. Елверум 2 1 0 1 52 : 59 -7 2
6. ПСЖ 2 0 0 2 59 : 61 -2 0
7. Вардар 1 0 0 1 22 : 24 -2 0
8. Пик Сегед 1 0 0 1 23 : 26 -3 0

Следно коло:

Киелце – Мешков Брест

ПСЖ – Елверум

Вардар – Фленсбург

Порто – Пик Сегед

.

Група “Б“:

Мотор Запорожје – Веспрем  34:37 (18:17)

ППД Загреб – Алборг  26:27 (15:12)

Цеље ПЛ – Кил  24:35 (13:16)

Нант – Барселона  27:35 (15:18)

Табела:

Нат Поб Нер Пор Голови Раз Бод
1. Барселона 3 3 0 0 107 : 80 27 6
2. Веспрем 3 3 0 0 102 : 83 19 6
3. Алборг 3 3 0 0 96 : 84 12 6
4. Кил 3 2 0 1 93 : 80 13 4
5. Нант 3 1 0 2 86 : 90 -4 2
6. Мотор Запорожје 3 0 0 3 88 : 105 -17 0
7. ППД Загреб 3 0 0 3 72 : 95 -23 0
8. Цеље ПЛ 3 0 0 3 81 : 108 -27 0

Следно коло:

Кил – Мотор Запорожје

Веспрем – Цеље ПЛ

Алборг – Нант

Барселона – ППД Загреб

Прочитано 409 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 7 = 1