Комплетни резултати од второто коло на македонската Суперлига

15.09.2020 17:08
DAR_7017_resize

Вчера на терените низ Македонија се одигра комплетното второ коло на македонската Суперлига. Екипата на Металург во ова коло гостуваше во Прилеп, кого го порази со резултат 28:21 (16:11).

Во третото коло, кое се игра в петок, Металург е слободен.

Комплетни резултати:

Група “А“:
РК Пролет – РК Астраион  32:24
РК Радовиш – Голден Арт КЛ7  33:29
РК Струга – РК Јуниор К.В.  22:20
Слободна беше екипата на Охрид

Трето коло (петок):
Охрид – Радовиш
Голден Арт КЛ7 – Пролет
Астраион – Струга
Слободна е екипата на Јуниор К.В.

Група “Б“:
РК Бутел – РК Младост Богданци  33:23
РК Прилеп – РК Металург  21:28
РК Еурофарм Пелистер 2 – РК Работнички  35:23
Слободна беше екипата на Тиквеш

Трето коло (петок):
Тиквеш – Бутел
Младост Богданци – Еурофарм Пелистер 2
Работнички – Прилеп
Слободна е екипата на Металург

Прочитано 166 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 5