Конечни табели од мини-лигата на Металург за регионот Скопје

05.05.2019 13:12
_DSC0061_resize

Вчера и денеска во Автокоманда се одигра комплетното последно коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. По одиграните натпревари, ги добивме и конечните табели.

.

Табели:

Машки 2004/5:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Тиквеш 4 4 0 0 55 29 +26 12
РК Металург 4 1 0 3 38 56 -18 3
ПГО 4 1 0 3 43 51 -8 3

Машки 2006/7:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Ре Медика 4 4 0 0 65 31 +34 12
Репро 21 4 3 0 1 55 34 +21 9
Кемпа 4 2 0 2 33 41 -8 6
РЖ Институт 4 1 0 3 44 57 -13 3
Хандбал Старс 4 0 0 4 22 56 -34 0
Макаловски 0 0 0 0 0 0 0 0

Женски 2006/2007:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Нова Македонија 4 4 0 0 50 13 +37 12
Синалко 4 2 0 2 35 16 +19 6
Кожувчанка 4 0 0 3 1 57 -56 0

Машки 2008 и помали, група 1:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Тиквеш 1 5 4 1 0 80 32 +48 13
Факом 5 4 1 0 76 32 +44 13
Рено 5 3 0 2 62 56 +6 9
Хандбал Старс 5 2 0 3 39 63 -24 6
Весна Акумулатори 5 1 0 4 29 57 -28 3
Металург Јуниор 5 0 0 5 24 77 -53 0

Машки 2008 и помали, група 2:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Бетон 6 5 0 1 65 26 +39 15
Тиквеш 2 6 5 0 1 56 22 +34 15
Металург пионери 6 4 1 1 69 32 +37 13
Стоби 6 3 1 2 54 32 +22 10
Металург кадети 6 2 0 4 38 53 -15 6
Репро 1 6 1 0 5 22 57 -35 3
Хотел Бетон 6 0 0 6 13 95 -82 0

Женски 2008 и помали:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Хандбал Старс 6 5 1 0 75 22 +53 16
Колибри 6 4 1 1 78 36 +42 13
Металург јуниорки 6 2 0 4 23 56 -33 6
ЖРК Металург 6 0 0 6 34 96 -62 0

.

Прочитано 258 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 8