Коплетен распоред на натпреварите на Металург во групната фаза на македонската Суперлига

24.07.2020 13:28
metalug_resize

По извлекувањето на ждрепката, објавен е и предлогот за датите на 14-те кола од групната фаза на регуларниот дел на македонската ракометна Суперлига.

.

Комплетен распоред:

Коло 1 (12/13.09.2020 г.): Металург – Еурофарм Пелистер 2

Коло 2 (19/20.09.2020 г.):  Прилеп – Металург

Коло 3 (26/27.09.2020 г.):  Металург слободен

Коло 4 (10/11.10.2020 г.):  Металург – Работнички

Коло 5 (17/18.10.2020 г.):  Младост Богданци – Металург

Коло 6 (24/25.10.2020 г.):  Металург – ГРК Тиквеш 2014

Коло 7 (31.10/01.11.2020 г.):  Бутел – Металург

Коло 8 (07/08.11.2020 г.):  Еурофарм Пелистер 2 – Металург

Коло 9 (14/15.11.2020 г.):  Металург – Прилеп

Коло 10 (21/22.11.2020 г.):  Металург слободен

Коло 11 (28/29.11.2020 г.):  Работнички – Металург

Коло 12 (05/06.12.2020 г.):  Металург – Младост Богданци

Коло 13 (12/13.12.2020 г.):  ГРК Тиквеш 2014 – Металург

Коло 14 (19/20.12.2020 г.):  Металург – Бутел

 

Прочитано 264 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 6 =