КРСТО ПЕТРУШЕВСКИ НАПОЛНИ 56 ГОДИНИ

16.10.2011 12:18
DSC_0231_resize

Легендата на нашиот клуб и тренер и ЖРК Металург, Крсто Петрушевски наполни 56 години. Во Металург е од самото основање на клубот и ги помина сите добри и лоши години, трудејки се за доброто на саканиот клуб. Петрушевски остави длабока трага во нашата историја и затоа од се срце му го честитаме роденденот и му посакуваме уште многу плодни години. Му посакуваме крепко здравје и среќа во животот.

                                                                                                                Металург

Фото:

Прочитано 238 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 10