Куп на Македонија: Извлечени се четврт-финалните групи

09.04.2019 15:12
zdrepka-za-kup1

Денеска во просториите на РФМ се извлечени четврт-финалните групи во Купот на Македонија. Формирани се четири групи со по четири екипи, а само победниците ќе се пласираат на Фајнал-фор турнирот. Носители на групите беа Вардар, Металург и двете најдобро пласирани екипи од есенскиот дел на првенството.  Во конкуренција се и двете екипи на Металург: Металург и Металург 2.

Натпреварите ќе се играат на 20 и 21 април.

Група „А“:
Домаќин: Е. Работник

Е. Работник

Охрид

Вардар Јуниор

Астраион

Полуфинални двојки:
Астраион – Вардар Јуниор
Охрид – Е. Работник

—————————————

Група „Б“:
Домаќин: Металург

Металург

Т. Пролет

Радовиш

Јуниор Кисела Вода

Полуфинални двојки:
Радовиш – Т.Пролет
Металург – Јуниор Кисела Вода

—————————————

Група „Ц“:
Домаќин: Бутел

Бутел Скопје

Пелистер

Борец

ГРК Тиквеш

Полуфинални двојки:
Тиквеш – Борец
Пелистер – Бутел Скопје

—————————————-

Група „Д“:

Нема домаќин

Вардар

Струга

Прилеп

Металург 2

Полуфинални двојки:
Вардар – Прилеп
Струга – Металург 2

Прочитано 448 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 2