КУП НА МАКЕДОНИЈА ЗА МАЖИ, ПОЛУФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ

11.05.2011 17:47
ljambe magareto.

РК ПЕЛИСТЕР 08 ОРГАНИЗАТОР НА 1/2 ФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ НА
КУП НА МАКЕДОНИЈА – МАЖИ

1/2 финале – 14.05.2011 (сабота)  сала Младост-Битола ТВ-пренос А1

РК ПЕЛИСТЕР 08 – РК БОРЕЦ  17:15 ч.

РК МЕТАЛУРГ – РК ВАРДАР ПРО 19:45 ч.

Судии и делегати за 1/2 финалните натпревари ќе се жребаат  1/2 час пред почеток на натпреварите.

Во жребот влегуваат:

Судии: Николов Славе и Начевски Ѓорѓи од Скопје;  Митревски Димитар и Тодоровски Благојче од Битола.

Делегати-контролори: Начевски Драган, Металари Камер, Неделковски Неделко и Камишевски Душко од Скопје.

ФИНАЛЕ – 15.05.2011 (недела) со почеток во 16:45 часот ТВ-пренос А1

Судии: Николовски Ацо и Колевски Ѓоко од Скопје

Делегати-контролори: Начевски Марјан и Најденовски Миле од Скопје.

Прочитано 325 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + 6 =