Топ Вести

Кузмановски и Јагањац меѓу најдобрите млади ракометари на светот во изборот на “Хандбал-планет“

24.05.2018 21:53
MJI_1090_resize

Специјализираниот ракометен портал “Хандбал планет.ком“ и оваа година ги избира најдобрите млади ракометари на светот во сезона 2017/18.

Металург во овој избор е застапен со дури двајца ракометари, Халил Јагањац кај левите бекови и Филип Кузмановски кај средните бекови.

.

Леви бекови:

Халил Јагањац  (Металург)

Ромен Лагард  (Нант)

Лукас Нилсон  (Кил)

Даниел Душебаев  (ПЛ Целје)

За нашиот Халил Јагањац можете да гласате ОВДЕ

.

Средни бекови:

Филип Кузмановски  (Металург)

Матјаж Ѓер  (Веспрем)

Артјом Кулак  (Мешков Брест)

Никола Билик  (Кил)

За нашиот Филип Кузмановски можете да гласате ОВДЕ

Прочитано 4.436 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 4