Кузмановски и Велковски во составот на Македонија за вечерната средба со Романија

10.06.2018 10:47
39641621512_1512165167_b

Селекторот Раул Гонзалез се определи со кои 16-мина ќе настапи на денешната средба со селекцијата на Романија. Во овој состав ќе видиме и двајца ракометари на Металург.

Македонија ќе настапи со следниот состав: Ристовски, Митревски, Георгиевски, Кузмановски, К.Лазаров, Ф.Лазаров, Манасков, Н.Маркоски, В.Маркоски, Миркуловски, Пешевски, Поповски, Прибак, Стоилов, Талески и Велковски.

Бараж-средбата со Романија ќе се одигра во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, со почеток во 20.30 часот.

Реваншот ќе се одигра во градот Клуж, на 13 јуни, со почеток во 18.30 часот.

Прочитано 227 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 8