Ласло Наѓ го продолжи договорот со Телеком Веспрем

09.07.2016 18:30
Veszprém, 2012. szeptember 29.
Nagy László (MKB, piros) örül góljának az MKB Veszprém-Celje Pivovarna Lasko Bajnokok Ligája 1. fordulójában rendezett mérkõzésen a Veszprém Arénában 2012. szeptember 29-én.
MTI Fotó: Kovács Anikó

Одличниот десен бек на Телеком Веспрем Ласло Наѓ го продолжи договорот со Веспрем за уште две години.

Наѓ, кој дојде во Веспрем по 11 сезони минати во Барселона, каде беше и капитен, е член на шампионот на Унгарија од 2012 година.

Неговиот претходен договор важеше уште една година, па, со дополнителните две, тој ќе остане во Веспрем до 2019 година.

Прочитано 127 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 8 =