ЛЕВКО НАУМОВСКИ ИДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦА ВО МЕТАЛУРГ

28.02.2012 12:17
11bd5_vesti_Makedonija2C_levko

Левко Наумовски се враќа во старото “јато“ и ќе ги засили редовите на Металург. Наумовски со останатите ракометари замина во Цетиње каде ќе дебитира против екипата на Ловќен.

Наумовски неколку сезони настапуваше за Металург, а кај нас дојде од екипата на Тинекс Пролет.

Прочитано 1.362 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + 4 =