ЛУКА МРАКОВЧИЌ – НОВИОТ МАЕСТРО НА МЕТАЛУРГ

02.10.2015 23:37

za tekst

Феноменалното издание на нашиот Лука Мраковчиќ, на мечот против Кадетен Шафхаузен, го забележа и маркетинг службата на ЕХФ, па на телевизискиот канал на ЕХФ постави видеоприлог за суперталентираниот Лука. Видиоприлогот носи и интересен наслов – Новиот маестро на Металург.

Прочитано 1.619 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 9