Мајсторијата на Александар Шпенде во Топ-5 најубави голови во СЕХА-лигата за месец ноември

04.12.2018 11:04
14_resize_resize

“Бомбата“ на нашиот Александар Шпенде од средбата Војводина – Металург се најде меѓу петте најубави голови во СЕХА-лигата за месец ноември.

.

Најдобри:

5. Златко Хорват (ППД Загреб)

4. Александар Шпенде (Металург)

3. Џорџе Спасиќ (Железничар Ниш)

2. Доминик Крок (Татран Прешов)

1. Грегор Оцвирк (Вардар)

.

Прочитано 299 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 7