Македонија промаши седмерец во последната секунда и одигра нерешено со Турција

19.02.2020 18:45
1

Македонската кадетска репрезентација испушти одлична можност групната фаза да ја заврши со втора победа.

За жал во последната секунда од средбата со Турција не реализиравме седмерец и моравме да се задоволиме со нерешен резултат 18:18 (8:8, 4:5, 6:5).

Македонија групната фаза ја заврши со една победа, еден нерешен резултат и дури четири порази.

17.02  Македонија – Шпанија 14:21
17.02  Македонија – Мароко 21:17
18.02  Македонија – Тунис 17:19
18.02  Македонија – Хрватска 18:21
19.02  Македонија – Црна Гора 17:22
19.02  Македонија – Турција 18:18

Од утре Македонија ќе разигрува за пласман од 9 до 14 места.

Прочитано 42 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 8 =