Македонија утре го отвара турнирот “Трофеј Карпати“

27.12.2019 23:11
reprezentacija-himna-1

По двете средби со селекцијата на Кувајт, македонската ракометна репрезентација се пресели во Букурешт, каде утре стартува турнирот “Трофеј Карпати“.

Македонија го отвара овој турнир, со својата полуфинална средба со селекцијата на Алжир. Во второто полуфинале ќе се сретнат Романија и Холандија.

 

Распоред:

28.12.2019 (сабота) 16:00 часот Македонија – Алжир

28.12.2019 (сабота) 18:00 часот Романија – Холандија

29.12.2019 (недела) 16:00 часот Натпревар за 3-то место

29.12.2019 (недела) 18:00 часот Натпревар за 1-во место

Прочитано 176 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 13