Македонија утре го завршува настапот на кадетското СП во Скопје

15.08.2019 01:46
cropped-LOGO-NAJNOVO-2_resize

Денешниот пораз против Португалија ја однесе Македонија во борба за пласман на 13 место, а наш противник ќе биде селекцијата на Аргентина. Значи Македонија ќе финишира со дуел против репрезентација со која и го почна СП. Утрешниот натпревар ќе биде добра можност да му се реваншираме на својот противник за болниот пораз во групната фаза.

Утре, 15 август, СП завршува за дури 16 репрезентации.

.

Распоред:

09.30 ч. (натпревар за 23 место):  Канада – Нигерија   (Борис Трајковски)

11.45 ч. (натпревар за 21 место):  Чиле – Бразил   (Борис Трајковски)

09.30 ч. (натпревар за 19 место):  Саудиска Арабија – Србија   (Јане Сандански)

11.45 ч. (натпревар за 17 место):  Тајван – Бахреин   (Јане Сандански)

14.00 ч. (натпревар за 15 место):  Словенија – Тунис   (Борис Трајковски)

16.15 ч. (натпревар за 13 место):  Аргентина – Македонија   (Борис Трајковски)

14.00 ч. (натпревар за 11 место):  Норвешка – Шведска   (Јане Сандански)

16.15 ч. (натпревар за 9 место):  Хрватска – Јапонија   (Јане Сандански)

Четврт-финале:

18.30 ч.:  Египет – Исланд   (Јане Сандански)

18.30 ч.:  Унгарија – Германија   (Борис Трајковски)

20.45 ч.:  Франција – Португалија   (Јане Сандански)

20.45 ч.:  Шпанија – Данска   (Борис Трајковски)

Прочитано 129 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 9