Топ Вести

МАКЕДОНСКАТА СУПЕРЛИГА СТАРТУВА НА 20/21 СЕПТЕМВРИ.

22.08.2014 11:03
photo-2

za tekst

Претставниците на клубовите, на состанок со комесарот за натпревари, Камер Металари, и генералниот секретар на РФМ, Филип Милошевски, решија стартот на македонската машка Суперлига да биде на 20/21 септември, а есенскиот дел да трае точно три месеци. Во овој период ќе се одиграат 14 од предвидените 18 кола во првата фаза, која ќе трае до 20/21 декември. Останатите четири кола ќе се одиграат во 2015 година, по што првенството ќе продолжи со плејоф и плејаут фазите.

Прво коло:

Зомимак – Тинекс Пролет

Пелистер – Преспа

Радовиш – Текстилец

Прилеп – Охрид

Работнички – Металург Јуниор

Прочитано 1.188 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 8