Македонските кадетите од утре ќе се подготвуваат во Маврово

20.07.2019 19:31
kadeti

По три дена одмор, кадетската репрезентација на Македонија, под раководство на селекторот Данило Брестовац, ќе ги продолжи подготовките во Маврово.

Во следните десетина дена Брестовац ќе се обиде да го постигне врв на формата на својата репрезентација, пред СП, кое во Скопје ќе се игра во период од 6 до 18 август.

Брестовац во моментот има на располагање 20 ракометари, но на крајот ќе мора да се реши за потесна листа од 16 ракометари, со кои ќе настапи на СП.

Прочитано 104 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 15