Македонските селекции со нови порази на ЕП во ракомет на песок

05.07.2019 22:18
Euro2019-logo-standard-poziom_date

И машката и женската репрезентации на Македонија се поразени во последното коло на групите во кои се разигруваа пласманите од 13. до 20. места.

По овие порази нашите две селекции до крајот на првенството ќе одиграат уште по две средби во кои ќе разигруваат за пласман од 17. до 20. места.

.

Мажи:

Македонија – Португалија  0:2 (9:21 и 14:22)

Утре нашата репрезентација најпрво ќе одигра со Словенија, а потоа, во зависност од резултатите, ќе игра со Португалија или со Црна Гора.

.

Жени:

Македонија – Турција  0:2 (12:15 и 8:18)

Утре нашата репрезентација најпрво ќе одигра со Словенија, а потоа, во зависност од резултатите, ќе игра со Романија или со Кипар.

Прочитано 24 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 10