МАРКО НЕЛОСКИ ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ 18 РОДЕНДЕН

07.06.2014 12:19
DSC_0136_resize2

za tekst

Левиот бек на Металург, Марко Нелоски, го прослави својот 18 роденден. На Марко му посакуваме долг и среќен живот, исполнет со многу спортски успеси.

                                                                     РК Металург

Прочитано 1.251 пати

(6) Коментари

  1. Кога ќе почне да игра нелоски. Што е проблемот со него.

  2. Navistina, Neloski odigra odlicno lani protiv Zagreb na 17 godini…napisete sto e so nego, zasluzuva ovoj mlad talent

  3. e dobro, ke odgovori li nekoj od Metalurg sto e so Neloski?

    • Нелоски е во ред и ќе почне со настапи од новата сезона.

  4. Pocituvani od Metalurg, Neloski go znam od dete..duri trenjirase vo Struga….Ve molamza odgovor :

    Zosto go nema vo reprezentativnite selekcii do negova vozrast… Vi blagodaram

    • Тој е кадет и настапува за кадетска репрезентација.

Напишете коментар


9 − = 0