Мартин Серафимов и во скратениот список на Данило Брестовац

29.10.2020 17:21
DAR_8010_resize

Карантинот во кој се наоѓа Металург е причината што од поширокиот список на селекторот Данило Брестовац отпаднаа Велко Маркоски, Милан Лазаревски и Мице Шилегов. Од претходниот список на листата остана само Мартин Серафимов, кој во меѓувреме го победи вирусот и же му биде на располагање на селекторот за квалификациите со селекциите на Финска и на Швајцарија за ЕП 2022.

.

Скратениот список на Брестовац:

Голмани:
Никола Митревски – Порто (Португалија)
Мартин Томовски – Лудвигсхафен-Фризенхајм (Германија)
Марко Кизиќ – Вардар

Крила:
Дејан Манасков – Веспрем (Унгарија)
Бојан Маџовски – Е. Пелистер
Ненад Костески – Е. Пелистер
Мартин Поповски – Амичитија (Швајцарија)

Пикери:
Стојанче Стоилов – Вардар
Никола Маркоски – Е. Пелистер
Жарко Пешевски – Битенел 1898/Штургарт (Германија)

Бекови:
Филип Талески – Вардар
Филип Кузмановски – Ханофер-Бургдорф (Германија)
Марио Танкоски – Е. Пелистер
Марко Мишевски – Вардар
Кирил Лазаров – Нант (Франција)
Мартин Велковски – Е. Пелистер
Мартин Серафимов – Металург
Милорад Кукоски – Е. Пелистер
Дарко Георгиевски – Анжер (Франција)

Прочитано 582 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 8