Мартин Серафимов ја зголеми предноста на чело на листата на стрелци

15.08.2019 01:08
Portugal-MKD-14.08.2019-WCH-U19-2072_resize

И по шест одиграни средби, феноменалниот македонски двоец Серафимов – Костески ги држи првите две позиции на листата на стрелците на кадетското СП во Скопје.

Мартин Серафимов е повторно издвоен на чело на листата, со три гола предност пред второпласираниот Ненад Костески.

.

Capture

Прочитано 392 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 3 = 6