Мартин Серафимов заврши како втор стрелец на кадетското СП во Скопје

18.08.2019 21:25
Bahrain-MKD-09.08.2019-WCH-U19-6185_resize

Ракометарот на Металург и капитен на македонската кадетска репрезентација, Мартин Серафимов, кадетското СП го заврши како втор стрелец.

Серафимов вкупно постигна 49 гола и заостана само два гола зад репрезентативецот на Египет Хасан Валид Ахмед.

Но, египетскиот репрезентативец одигра дури две средби повеќе од нашиот Серафимов.

Capture

Прочитано 297 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 5