Топ Вести

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

06.03.2017 21:11
17098049_936858349750239_1268264048513158079_o

Голманот на Металург Мартин Томовски се најде во изборот на СЕХА-лигата за најдобра одбрана во месец февруари.

Покрај Томовски, во конкуренција се и Борбели Адам од Веспрем, Перица Лелиќ од Нексе, Матевз Скок од ППД Загреб и Урбан Лесјак од Цеље ПЛ.

Гласањето се врши на фб-профилот на СЕХА-лигата.

 

Прочитано 5.246 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 4