Датум Извор Наслов
30.09.2014 Екипа Станиќ: Металург се наоѓа во комплексна ситуација
30.09.2014 Нова Македонија Червар: Горди и покрај поразот
30.09.2014 Македонски Спорт Првата битка загубена, но војната допрва почнува
29.09.2014 Дневник Марсениќ: На крајот немавме концентрација за изненадување
29.09.2014 Екипа Мојсовски револтиран: Вака повеќе не оди, нешто мора да се менува во клубот
29.09.2014 Екипа Пораз на Металург: ПСЖ годинава го преживеа скопскиот пекол
29.09.2014 Екипа Најдобра одбрана: Станиќ го прочита Абало
29.09.2014 Екипа Червар: Треба време за Мојсо да биде оној стариот
27.09.2014 Вечер ПСЖ има квалитет, но Металург игра со срце
27.09.2014 Спорт Медиа Сезона во која Металург треба да направи чекор напред
27.09.2014 Алфа тв Марсениќ: Ќе биде тешко, но ќе одиме на победа
27.09.2014 Македонски Спорт Младиот Металург против париската елита
27.09.2014 Дневник ПСЖ доаѓа во Скопје да го наплати долгот
27.09.2014 Нова Македонија Миркуловски: Нашата цврста одбрана е клучот за нов триумф
27.09.2014 А1.Он.мк Металург речиси ја распродаде салата за дуелот со ПСЖ
26.09.2014 Екипа Миркуловски: Омејер внесе победнички дух во ПСЖ
26.09.2014 Идивиди Точно една година подоцна- да се повтори сензацијата?
26.09.2014 Нова Македонија Не креваме бело знаме, напротив, најавувам борбена и цврста игра
25.09.2014 Спорт Медиа Червар: Не можам да лажам – ПСЖ е огромен фаворит
25.09.2014 А1.Он.мк Червар: ПСЖ е огромен фаворит, ние можеме да изненадиме со херојска, борбена игра
25.09.2014 Алфа тв Металург подготвен за ПСЖ, македонскиот шампион ќе атакува на нова победа над французите
25.09.2014 Екипа Мојсовски: ПСЖ е посилен од лани
25.09.2014 МКД Червар: Со колективна игра до победа над големиот ПСЖ !
25.09.2014 Екипа Червар: ПСЖ може да го победиме само со колективна игра
25.09.2014 Тип.ком.мк ЛШ, Червар: За да му се спротивставиме на ПСЖ треба да имаме тимски квалитет, не индивидуален!
25.09.2014 Дерби Червар: Со срце на терен до голем резултат
25.09.2014 Утрински весник Червар: ПСЖ е огромен фаворит
25.09.2014 Вечер Лино Червар: Уште Карабатиќ, и ПСЖ ќе ја има првата постава на Франција
25.09.2014 Нова Македонија ПСЖ на ист датум доаѓа на нов мегдан со Металург
24.09.2014 Алфа тв Мојсовски: Повредата е минато, одиме по нов успех
24.09.2014 Македонски Спорт Јоноски спремен за ПСЖ
23.09.2014 Спорт Медиа Гледајте го најскапиот светски тим за 200 денари
23.09.2014 Нова Македонија Мојсовски: Имаме борбен тим што не потклекнува пред никого
23.09.2014 Екипа Спектаклот на стартот е во Скопје: ЕХФ го прогласи Металург – ПСЖ за „меч на колото“
22.09.2014 Алфа тв Червар: Со подмладен тим до нови успеси
19.09.2014 Екипа Металург против Веспрем ќе ги чува силите за ПСЖ
19.09.2014 Нова Македонија Металург го одржа последниот тренинг пред мечот со Веспрем
19.09.2014 Нова Македонија Циндриќ: Да одиграме уште еден меч со многу жар
19.09.2014 Екипа Червар: Сакам Веспрем сезонава да ја освои Лигата на шампионите
18.09.2014 Курир Блок билетите на Металург за ЛШ одат како алва
18.09.2014 Македонски Спорт Вугринец го пропушта и Веспрем
18.09.2014 Телеграф Сезонските билети на Металург се продаваат како алва
18.09.2014 Екипа Експресна продажба на блок-билетите за натпреварите на Металург во ЛШ
17.09.2014 Екипа Металург против Веспрем ќе ги чува силите за ПСЖ
13.09.2014 Handballme.me SEHA: Metalurg pospremio Radnički
16.09.2014 Нова Македонија Металург е најпривлечен тим во ЛШ
15.09.2014 Нова Македонија Од среда почнува продажбата на блок билетите на Металург за ЛШ
13.09.2014 Утрински весник ФОТО: Металург го збриша Раднички
13.09.2014 спорт 365 Раднички постигна погодок од гол на гол против Металург (ВИДЕО)
13.09.2014 спорт 365 Мајсторија на Џукиќ (ФОТО)
13.09.2014 спорт 365 Металург во акција: Мечот во СЦБТ со хуманитарен карактер
13.09.2014 спорт 365 Вучковиќ: Македонци, бидете горди на Лино Червар
13.09.2014 Тип.ком.мк СЕХА: Металург убедливо славеше над Раднички (35:22)
13.09.2014 спорт 365 Червар: Го одбравме храбриот пат
13.09.2014 Нова Македонија Раднички лесен залак за ракометарите на Металург
13.09.2014 Спорт Медиа Металург на СЕХА тренинг: Лесен триумф над Раднички (ФОТО)
13.09.2014 спорт 365 Металург се врати на победничките патеки
13.09.2014 Тип.ком.мк СЕХА, Манасков: Мечот со Веспрем ќе биде најдобар доказ за нашата сегашна форма
13.09.2014 МКД Лесен триумф на подмладениот Металург над Раднички
13.09.2014 Дерби Металург не се ни испоти против Раднички
13.09.2014 Екипа „Децата“ на Металург си поигруваа со Раднички
12.09.2014 Екипа Червар за ЕХФ: И Вардар меѓу кандидатите за Фајналфор во ЛШ
12.09.2014 Идивиди Раднички ги лечи раните од дербито
11.09.2014 Денешен Металург со подршка за кампањата „Шанса за нов живот“
11.09.2014 Нова Македонија Червар бара борбеност и концентрација
11.09.2014 спорт 365 Металург ја поддржува кампањата „Шанса за живот“ (ФОТО)
11.09.2014 спорт 365 Червар: Раднички ќе биде добра увертира за Веспрем и ПСЖ
11.09.2014 Спорт Медиа Металург со тројца нови младинци во тимот ќе се надигрува со Раднички
11.09.2014 Вечер Червар со тренинзи ги цеди металурзите
11.09.2014 Екипа Червар: Среќен сум што постапката за промена на генерацијата е одлично прифатена од навивачите
11.09.2014 Тип.ком.мк РК Металург: Поддржување на кампањата Шанса за живот
11.09.2014 Тип.ком.мк СЕХА, Червар: Шанса за настап против Раднички ќе добијат Неловски, Талевски, Пешевски..
10.09.2014 Нет Прес Во продавниците на ОНЕ Блок-билети за натпреварите на РК “Металург” во Лигата на шампионите
10.09.2014 Сител Од денес до сабота можност за промена на блок влезниците за РК Металург
08.09.2014 Курир РК Металург: Ланските блок билети можат да се заменат
08.09.2014 Макфакс Стартува продажбата на блок билети на РК Металург
08.09.2014 Спорт Медиа Гледајте го Металург во ЛШ: Блок влезниците чинат од 950 до 2.000 денари
08.09.2014 А1.Он.мк Продажба на блок билети за групна фаза од Лига на шампиони сезона 2014/2015
05.09.2014 Телеграф Червар мирен: Дерби како и секое друго
03.09.2014 Нова Македонија Помовирана училишна колекција на ракометниот клуб Металург
03.09.2014 Нова Македонија Специјална колекција училишни материјали на Металург
02.09.2014 Нова Македонија Новиот Металург е како снајпер
02.09.2014 Република Станиќ и Вугринец на тетратки
01.09.2014 спорт 365 Македонскиот шампион ги израдува своите помлади фанови (ФОТО)
31.08.2014 24 ракомет По две години Татран поразен во Скопје: Металург со успешен старт во СЕХА
31.08.2014 Вечер Червар: Против Вардар ќе видите друг Металург
30.08.2014 Sportnet.hr Metalurg preko Tatran Prešova sigurno stigao do prvog ovosezonskog slavlja u SEHA ligi
31.08.2014 А1.Он.мк Металург со победа ја започна сезоната во СЕХА лигата
30.08.2014 Република Одличен почеток на Металург, го совладаа Татран Прешов со 34:28
30.08.2014 Вечер Металург му се одмазди на Татран
30.08.2014 Спорт Медиа Металург отвори со победа: Втората екипа го надигра Татран
30.08.2014 Тип.ком.мк СЕХА: Металург на стартот поуспешен од Татран Прешов
30.08.2014 Спорт Медиа Червар: Со вакви млади играчи – на добар пат сме!
30.08.2014 Тип.ком.мк СЕХА, Липовина: Со оваа победа само ја потврдивме добрата форма
30.08.2014 спорт 365 Металург со победнички старт во новата сезона во СЕХА ГСС лигата
30.08.2014 Нова Македонија Металург со победа над Татран Прешов ја отвори сезоната
30.08.2014 МКД Металург со победа ја отвори сезоната во СЕХА лигата
30.08.2014 Дерби Металург се загреа со Татран за Вардар
30.08.2014 Утрински весник ФОТО: Металург со победа за старт
30.08.2014 Екипа Металург го сруши Татран Прешов на стартот на СЕХА (34-28)