Датум Извор Наслов
30.08.2014 Екипа Червар: Со Вардар ќе видите една друга екипа
30.08.2014 Спорт Медиа Регионалната сцена е отворена: Металург ќе брка победничко сефте против Татран
29.08.2014 Кајгана Металург со Мојсоски против Татран Прешов
29.08.2014 Спортски Червар: Металург ја промени стратегијата и плановите
29.08.2014 Република Наумче Мојсовски се враќа против Татран Прешов
29.08.2014 Макфакс Червар ја најави новата стратегија на Металург
29.08.2014 Екипа Металург тргнува во СЕХА со Мојсовски во тимот против Татран
29.08.2014 Спорт Медиа Червар: Металург има нова стратегија, затоа молам за трпение
29.08.2014 Спорт Медиа „Додека не добие легитимитет во Европа, СЕХА ќе остане во втор план за Металург“
29.08.2014 Макфакс Металург со Мојсоски против Татран Прешов
29.08.2014 А1.Он.мк Мојсовски се враќа на теренот против Татран Прешов
29.08.2014 Нова Македонија Чер­вар: На­ша цел про­тив кој би­ло про­тив­ник е иста – по­бе­да
29.08.2014 МКД Металург гради тим, Мојсовски во составот за соочувањето со Татран
29.08.2014 Дерби Металург со Мојсоски против Татран Прешов
26.08.2014 Спорт Медиа СЕХА во Македонија веќе в сабота: Металург против Татран за сефте
24.08.2014 спорт 365 „Металурзите“ одиграа тренинг натпревар
25.08.2014 Тип.ком.мк Целта на РК Металург е пласман на Ф4 турнирот во СЕХА
21.08.2014 Нова Македонија Металург секоја сезона расте по два сантиметри
20.08.2014 Балкан Хандбал Levče Kitevski: Želimo pehar Lige šampiona
20.08.2014 Нова Македонија Со Марсениќ шампионот го комплетира тимот
19.08.2014 Нова Македонија За успех, Металург на искуството постојано додава младост
19.08.2014 Макфакс Марсениќ три години во Металург
19.08.2014 Курир Металург со ново засилување
19.08.2014 Он.Нет Марсениќ потпиша тригодишен договор со Металург
19.08.2014 Македонски Спорт Металург тргна по нови патеки
19.08.2014 Телеграф Успешна премиера на ’новиот“ Металург
18.08.2014 Спортски Червар: За две години ќе имаме тим за европскиот врв!
18.08.2014 Спорт Медиа Червар: За две години ќе направиме тим за европскиот врв!
18.08.2014 Дерби Червар: Металург создава тим за европскиот врв
18.08.2014 МКД Червар: За две години ќе атакуваме на титулата од Лигата на шампионите
18.08.2014 Екипа Червар: Следните две години ќе „коваме“ тим за европскиот врв
18.08.2014 спорт 365 Ренато Вугринец: Долга е сезоната, мораме да победуваме и кога е „да се биде или не“
18.08.2014 Тип.ком.мк Вугринец: Долга е сезоната – секоја чест за новите играчи
18.08.2014 Тип.ком.мк Официјално: Пивотменот Марсениќ три години во РК Металург
18.08.2014 Нова Македонија Металург се комплетира со пикерот Марсениќ
18.08.2014 Екипа Марсениќ три години во РК Металург
18.08.2014 Спорт Медиа Металург го ангажираше младиот Марсениќ
18.08.2014 спорт 365 Вуко Борозан и Владан Липовина, „кулите близначки“ од Автокоманда
18.08.2014 Дневник Металург со нов лик ја освои Струга
18.08.2014 Македонски Спорт Металург повторно ја освои Струга
18.08.2014 Нова Македонија За две години ќе искалиме тим за европскиот врв
17.08.2014 Sportnet.hr Metalurg protiv Vardara obranio naslov na Međunarodnom turniru u Strugi
17.08.2014 Handballme.me STRUGA 2014. – Tako to izgleda kada Lipa i Vuko ispraše Vardar
15.08.2014 Вечер Металург го прегази Азоти Пулави и се избори за македонско финале
15.08.2014 Нова Македонија Металург го збриша Азоти Пулави и обезбеди финале во Струга
17.08.2014 Тип.ком.мк Младината на Червар најзаслужна за трофејот, Борозан: Сметајте на нас!
17.08.2014 Нет Прес Металург го одбрани трофејот
17.08.2014 Утрински весник Металург трет пат по ред го освои трофејот во Струга
17.08.2014 Курир Металург го одбрани трофејот
16.08.2014 Спорт Медиа Коциќ e најдобар голман, Циндриќ МВП на Струшкиот турнир
16.08.2014 Нова Македонија Во финалето во Струга-Металург со победа над Вардар со 25-19
16.08.2014 Спорт Медиа Струшкиот пехар остана кај Металург: Младата гарда и Вугринец го надиграа Вардар
16.08.2014 24 вести Металург по трет пат го освои трофејот во Струга
16.08.2014 спорт 365 Вардар немоќен во финалето – Металург ја одбрани титулата во Струга!
16.08.2014 Телеграф Металург го задржа трофејот
17.08.2014 мкд Металург ја одбрани титулата на турнирот во Струга
16.08.2014 Екипа Циндриќ е МВП на турнирот во Струга
16.08.2014 Дерби Металург го одбрани трофејот во Струга
16.08.2014 Екипа Металург ја одбрани Струга: Без половина тим го растури Вардар (25-19)
17.08.2014 Он.Нет Металург го освои трофејот во Струга
12.08.2014 Дневник Металург тргнува во одбрана на трофејот со Kретеј
08.08.2014 Нова Македонија Гладен сум за игра и за победи
08.08.2014 Спорт Медиа Мојсоски: Ногата е одлична, повторно ќе бидам оној стариот!
06.08.2014 Нова Македонија Дарко Ѓукиќ три години во Металург
05.08.2014 спорт 365 Супер-талентираниот Џукиќ го засили Металург
05.08.2014 Спорт Медиа Соработката конечно официјализирана: Ѓукиќ потпиша со Металург!
05.08.2014 Тип.ком.мк Официјално: Десното крило Џукиќ во редовите на РК Металург
05.08.2014 спорт 365 Металург презадоволни од условите во Маврово (ФОТО)
05.08.2014 Нова Македонија Амбициите се завршница во ЛШ и домашна титула
04.08.2014 Тип.ком.мк РК Металург ќе атакува на двете македонски титули (фото)
04.08.2014 Република РК Металург ги запали моторите
04.08.2014 Нова Македонија Металурзите ќе ги полнат батериите во Маврово
04.08.2014 Екипа Металург од денеска на подготовки во Маврово
04.08.2014 Handballme.me Lino prozvao svoje ratnike – Metalurg počeo sa pripremama
03.08.2014 24 ракомет Левче Китевски: Ние сме шампиони, Вардар нека размислува за нас
31.07.2014 спорт 365 Сто проценти сум посветен на Металург, за ништо друго не размислувам
25.07.2014 Тип.ком.мк Милорад Кукоски е ново засилување на Металург
25.07.2014 Спорт Медиа Металург го ангажираше левиот бек Кукоски од Вардар
25.07.2014 Дерби Металург посилен за Кукоски
25.07.2014 Екипа Милорад Кукоски е нов ракометар на Металург
10.07.2014 Македонски Спорт Червар: Сите мои планови се со Металург
09.07.2014 Идивиди Сите знаат каде сум и каде ќе останам!
09.07.2014 Дерби Китевски: Червар има важечки договор со Металург
09.07.2014 спорт 365 Китевски: Лино Червар има важечки договор со Металург и останува во нашиот клуб
09.07.2014 за забава Червар останува во Металург
08.07.2014 Handballme.me Hamburg želi Červara, ali se njemu ne ide iz Metalurga
07.07.2014 Нова Македонија Червар: Секогаш одиме на победа, иако приоритет ни се ЛШ и првенството
05.07.2014 Тип.ком.мк ЕХФ: Следната голема надеж на македонскиот ракомет – Филип Талески
02.07.2014 Нова Македонија Репрезентативците Липовина и Коциќ се нови членови на Металург
01.07.2014 Кајгана Металург ги официјализира трансферите на Коциќ и Липовина
01.07.2014 Дерби Липовина и Коциќ први засилувања за Металург
01.07.2014 Спорт Медиа Дојдоа првите засилувања во „Автокоманда“: Металург ги претстави Липовина и Коциќ
01.07.2014 Курир ФОТО: Коциќ и Липовина први засилувања на Металург
01.07.2014 Нова Македонија Ре­пре­зен­та­тив­ци­те Ко­циќ и Ли­по­ви­на се но­ви чле­но­ви на Ме­та­лург
01.07.2014 за забава Коциќ и Липовина потпишаа за Металург
01.07.2014 Handballme.me Lipa zadužio peticu na Autokomandi
01.07.2014 Македонски Спорт Странците го „мачат“ Металург
28.06.2014 24 вести Умерен оптимизам во таборот на Металург
27.06.2014 Спорт Медиа Миркуловски: Уф, каква тешка ждрепка за Металург!
27.06.2014 Спорт Медиа Червар: Главна цел ни е пласман во осминафиналето