Металург 2 денеска се бори за својата суперлигашка иднина

10.09.2016 00:29
GIL_4576_resize_resize

Денеска е важен ден за втората екипа на Металург, бидејќи игра бараж за опстанок во Суперлигата.

Наш противник е екипата на Преспа, која минатата сезона ја заврши како третопласирана во Првата лига.

Овој бараж-натпревар се игра денеска на неутрален терен во Прилеп, во салата “Ристе Ристески – Ричко“, со почеток во 18.30 часот.

Прочитано 2 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 4 =