Металург 2 е пред освојување на турнирот “Миле Нешкоски“ во Прилеп

30.08.2019 15:06
medali-mile-neskosk1i

Вчера и денеска во Прилеп се игра 5-тото издание на мемориалниот турнир “Миле Нешкоски“, во чест на поранешниот ракометар на РК Тутунски Комбинат, репрезентативец и ракометен тренер, Миле Нешкоски, кој почина 2011 г , во 41. година од животот, од срцев удар.

На овој турнир, покрај Металург, учествуваат и екипите на РК Прилеп, РК Тиквеш и на РК Алушовски.

Металург 2 вчера одигра две средби, кои ги доби, и сега е најголем фаворит за освојување на првото место. Во последното коло, кое се игра денеска, со почеток во

.

Распоред и резултати:

Четврток, 29 август:

11.00 ч.:  Прилеп – Тиквеш  32:25 (19:13)

13.00 ч.:  Металург 2 – РК Алушовски  39:30 (14:11)

18.00 ч.:  Металург 2 – Прилеп  27:30 (13:17)

20.00 ч.:  Тиквеш – РК Алушовски  36:29 (21:17)

Петок, 30 август:

17.00 ч.:  Тиквеш – Металург 2

19.00 ч.:  Прилеп – РК Алушовски

Прочитано 193 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 2