МЕТАЛУРГ 2 ГИ ОСВОИ ПРВИТЕ ПРВЕНСТВЕНИ БОДОВИ

20.09.2014 19:49
DSC0067_resize_resize

za tekst

Денеска почна првенството на Македонија во ракомет за мажи. Металург гостуваше во Расадник, кај екипата на Работнички, која ја совлада со резултат 26:24 (10:12).

Натпреварот во текот на сите 60 минути беше рамноправен, а двете екипи беа подобри во по едно полувреме.

Во првиот дел Работнички успеа да обезбеди позитива од два гола, но Металург 2 врати во вториот дел, кој го доби со четири гола предност.

Работнички – Металург 2  24:26 (12:10)

Металург 2: Даниловски (10 одбрани), Блажевски (8 одбрани), Крстевски 3/9, Манасков 7/12, Велковски 3/5, Палевски 1/4, Давитковски 1/3, Костески 2/3, Маркудов 4/5, Борј.Маџовски 5/8, Бој.Маџовски 0/3, Матијашиќ 0/1, Гроздановски, Бошковски и Бешлиевски.

Прочитано 1.235 пати

(1) Коментар

  1. Kakva igra toa igraat, od kakvi pozicii sutiraat. Go gleda li nekoj procentot na realizacija. Pod itno mora da se menuvaat mnogu raboti inaku ke gi upropastite decata.

Напишете коментар


+ 8 = 17