МЕТАЛУРГ 2 ГИ ОСВОИ ПРВИТЕ ПРВЕНСТВЕНИ БОДОВИ

20.09.2014 19:49
DSC0067_resize_resize

Денеска почна првенството на Македонија во ракомет за мажи. Металург гостуваше во Расадник, кај екипата на Работнички, која ја совлада со резултат 26:24 (10:12).

Натпреварот во текот на сите 60 минути беше рамноправен, а двете екипи беа подобри во по едно полувреме.

Во првиот дел Работнички успеа да обезбеди позитива од два гола, но Металург 2 врати во вториот дел, кој го доби со четири гола предност.

Работнички – Металург 2  24:26 (12:10)

Металург 2: Даниловски (10 одбрани), Блажевски (8 одбрани), Крстевски 3/9, Манасков 7/12, Велковски 3/5, Палевски 1/4, Давитковски 1/3, Костески 2/3, Маркудов 4/5, Борј.Маџовски 5/8, Бој.Маџовски 0/3, Матијашиќ 0/1, Гроздановски, Бошковски и Бешлиевски.