Металург 2 го дели врвот на табелата. Плеј-оф и плеј-аут на Првата лига. Резултати и табели

25.03.2019 14:33
_DSC0112_resize

Одиграно е четврото коло во плеј-офот и во плеј-аутот на Првата лига.

Во плеј-аутот одлично се држи нашиот Металург 2, кој забележа три победи и еден минимален и несреќен пораз и кој, заедно со уште две екипи, го дели врвот на табелата.

.

Резултати:

Плеј-оф:

Вардар Неготино – Македонија ЃП  23:22 (14:12)

Јуниор Кисела Вода – Преспа  32:22 (14:11)

Металург 2 – Младост 09  35:27 (15:13)

Тиквеш – Работнички  31:33 (11:15)

Табела:

Следно коло:

Работнички – Металург 2

Младост 09 – Вардар Неготино

Македонија ЃП – Јуниор Кисела Вода

Преспа – Тиквеш

——————————–

Плеј-аут:

Куманово – Ринија М  31:27 (16:10)

Аеродром – Текстилец  42:24 (19:13)

Астраион – Партизан  46:21 (20:10)

Младост Богданци – Весна Акумулатори  24:33 (8:15)

Табела:

Следно коло:

Текстилец – Куманово

Партизан – Аеродром

Весна Акумулатори – Астраион

Ринија М – Младост Богданци

Прочитано 274 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 10