Металург 2 утре ќе ја бие најважната битка

29.05.2019 19:32
DSC0045_resize1

Нашиот Металург 2 утре го игра натпреварот од последното коло од плеј-офот на Првата лига. Не очекува исклучително тешко гостување во Неготино, кај екипата на Вардар Неготино.

Состојбата на табелата вели дека Металург 2, без разлика на резултатите од последното коло, веќе обезбеди место меѓу првите две екипи во плеј-офот, што значи дека имаме загарантиран бараж, но за да бидеме први и да имаме директен пласман во македонската Суперлига ни треба победа во Неготино.

Утрешниот натпревар е закажан со почеток во 20 часот.

Среќно, Металург  2!

Прочитано 449 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 3 =