Топ Вести

МЕТАЛУРГ 2 ЗАГУБИ ОД РАБОТНИЧКИ

26.04.2015 19:33
_DSC0312_resize

za tekst

Металург 2 ја загуби средбата од третото коло во плејаутот на македонското првенство. Денеска тој е поразен од Работнички, со резултат 24:26 (12:13).

Доста израмнета средба во која, сепак, резултатот го контролираше домашниот состав. Двете полувремиња завршија со минимална предност на Работнички, а Металург за овој натпревар имаше само 13 ракометари на располагање, по повредите на Ставридис и Бешлиевски.

Најдобар кај нас беше Давитковски со 8 гола, а веднаш до него беше Велковски, со шест гола.

Работнички – Металург 2  26:24 (13:12)

Металург 2: Даниловски, Алушовски, Бошковски 2, Гошевски 1, Гроздановски, Велковски 6, Маркудов, Матијашиќ 1, Сековски 1, Палевски 5, Давитковски 8, Пешевски и Петровски.

Прочитано 641 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 8 = 0