Топ Вести

Металург денеска ги добива противниците во групната фаза на Лигата на шампионите

29.06.2018 10:10
zdrepka_ehf_resize_resize

Денеска, со почеток во 12.30 часот, ќе се влече ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите.

Металург повторно ќе биде дел од групите “Ц“ и “Д“ и при влечењето ќе стартува од првиот шешир.

.

Групи “А“ и “Б“:

Шешир 1: Вардар (Македонија), ПСЖ (Франција)

Шешир 2: Киелце (Полска), Пик Сегед (Унгарија)

Шешир 3: Фленсбург (Германија), Барселона (Шпанија)

Шешир 4: Скјерн (Данска), Мешков Брест (Белорусија)

Шешир 5: ППД Загреб (Хрватска), Веспрем (Унгарија)

Шешир 6: Мотор Запорожје (Украина), Монпелје (Франција)

Шешир 7: Кристијанштад (Шведска), Целје ПЛ (Словенија)

Шешир 8: Р.Н.Левен (Германија), Нант (Франција)

.

Групи “Ц“ и “Д“:

Шешир 1: Металург (Македонија), Висла Плоцк (Полска)

Шешир 2: Адемар Леон (Шпанија), Бјерингбро (Данска)

Шешир 3: Спортинг (Португалија), Елверум (Норвешка)

Шешир 4: Бешикташ (Турција), Вакер Тун (Швајцарија)

Шешир 5: Чеховски Медведи (Русија), Динамо Букурешт (Романија)

Шешир 6: Татран Прешов (Словачка), Рихимаен Кокс (Финска)

Прочитано 156 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − = 3