МЕТАЛУРГ ДЕНЕСКА ПОЧНУВА СО ТРЕНИНЗИТЕ

08.01.2013 15:00
Металург денеска почнува со тренинзите

По новогодишните и божиќните празници, ракометарите на Металург од денеска продолжуваат со тренинзите во “Автокоманда“. Вчера се врати и тренерот Лино Червар, а на тренинг ќе се појават сите ракометари што немаат репрезентативни обврски. Со првата екипа на Металург ќе тренираат и ракометарите на Металург Јуниор. Првиот тренинг е закажан во својот редовен термин (17.30 часот).

Прочитано 976 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 6