Металург двете средби со Чеховски Медведи ќе ги игра во Чехово

26.11.2020 17:30
DAR_6805_resize

Поради карантинот во кој се наоѓа екипата на Чеховски Медведи, нема да се одигра натпреварот од петтото коло на групната фаза на Лига Европа, закажан на 1 декември во Скопје.

Во ова време на постојани одложувања на натпреварите, а Металург веќе ги има три, раководствата на двата клуба, во координација со ЕХФ, решија двете меѓусебни средби да се одиграат во Чехово, се со цел да се избегнат дополнителни трошоци и евентуални нови одложувања.

Металург во редовниот термин на шестото коло, на 8 декември, ќе и биде гостин на екипата на Чеховски Медведи, додека на 11 декември ќе го одиграме и вториот натпревар во кој формално ние ќе бидеме домаќини.

Двете средби ќе се одиграат без присуство на публика во салата “Олимписки“, а и двете средби се закажани со почеток во 18.45 часот.

Прочитано 175 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 5