МЕТАЛУРГ Е УЧЕСНИК ВО ТОП 16

09.02.2014 19:43
GIL_9278_resize

rk-metlurg-logo_final_resize

По поразот на тимот на Динамо Минск на средбата против екипата Вардар, Металург дефинитивно обезбеди пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите, трета година едноподруго. Во преостанатите две кола ќе се обидеме да обезбедиме што подобра позиција во групата, што ќе ни донесе полесен противник во осминафиналните елиминации.

Од нашата група во осминафиналето се пласираа екипите на Металург, Вардар, Барселона и на Пари Сен Жермен.

Прочитано 3.608 пати

(1) Коментар

  1. Bravo momci. Najdobri ste. Bi sakal so sin mi da go gledam natprevarot so Barselona . Koga ke bidat pusteni kartite vo prodazba za ovoj natprevar? Fala

Напишете коментар


7 + 3 =