Металург го дозна својот противник за првото квалификациско коло во Лига Европа

28.07.2020 11:42
source_thumbnail_resize

Ждрепката за првото квалификациско коло во Лигата Европа за противник ни ја даде хрватската екипа Спачва од Винковци.

Се работи за клуб кој во момент на прекинот на последното првенство на Хрватска се наоѓаше на третото место, секако во отсуство на двете најсилни хрватски екипи – ППД Загреб и Нексе.

Првиот натпревар ќе се игра во Скопје на 29 август, додека реваншот е на 5 септември.

.

Во нашата зона 1 извлечени се следните двојки:

Турда – Горица

Констанца – Динамо Виктор

СКА Минск – ЦСКА Москва

Ѓунѓеш – Бутел

Металург – Спачва

Прочитано 653 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 9