МЕТАЛУРГ ГО ОДРЖА ПРВИОТ ТРЕНИНГ

24.07.2013 20:03
DAR_7038_resize

za tekst

Металург вечерва го одржа својот прв тренинг. Присуствуваа сите ракометари сем Ренато Вугринец, кој ќе допатува утре.

AND_8221_resize

Најпрво, Металург одржа состанокот на кој присуствуваа генералниот спонзор на клубот, г. Минчо Јорданов, и претседателот на клубот Ристо Чокрев.

DAR_7030_resize

Потоа, ракометарите ги имаа и првите физички вежби.

DSC_0001_resize

DSC_0011_resize

Во идниот период Металург ќе тренира двапати на ден, наутро во фитнес-центар, попладне во салата “Автокоманда“. Кондицијата ќе се стекнува со трчање по кеј и Гази Баба.

Ви ги претставуваме сите засилувања на Металург:

DSC_0020_resize

Фотогалерија:

Прочитано 3.500 пати

(6) Коментари

  1. Koj e cetvrtiot rakometar (sto stoi posle kedzo) ?

    • Петар Топиќ, пивотмен од Хрватска

  2. Kako sto zabelezav Stanic go nema na slikite?

    • Stanic go ima na slikite , so srbija majca e , jasno se gleda 😀

  3. Пецаковски е крупен ракометар а во споредба со другиве ваши засилувања изгледа како детенце, со други зборови навистина Металург добива на висина со овие засилувања а богами и на свежина и брзина земајќи во предвид дека сите се прилично млади и енергични.

    Јас мислам сега сте тип-топ и не ви треба повеќе засилувања, сега само добри подготовки и да нема повреди и се гледаме во Лига на Шампиони :::)))

  4. Sekoja cest za novite osobeno za Atman.Gledajki go lani vo Struga pa i vo Skopje ubeden sum deka ke bide igrac broj 1 vo Metalurg,toa e sportist kakov sto ne e dojden vo Makedonija nesto kako Stanic ili vo kosarka kako Lester Bo Mccalleb

Напишете коментар


+ 9 = 13