Металург го утврди датумот, терминот и местото на одигрување на средбата со Спачва во Скопје

13.08.2020 12:29
ekipa 04_resize

Првата средба од двомечот од првото квалификациско коло во Лига Европа, меѓу екипите на Металург и на Спачва, ќе се одигра во салата “Автокоманда“, на 30 август, а истата ќе почне во 19 часот и ќе се одигра без присуство на публика, според сите протоколи на ЕХФ.

Металург на својот противник му предложи двете средби да се одиграат во Скопје, но раководството на хрватскиот клуб го одби овој предлог. Според тоа, првата средба ќе се одигра во утврдениот термин во Автокоманда, додека реваншот ќе се игра на теренот на противникот во Винковачко Село.

Прочитано 287 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 6 =