МЕТАЛУРГ ГО ЗАГУБИ ДЕРБИТО СО ЗОМИМАК

27.05.2015 23:19
Metalurg-Zomimak-14_resize

za tekst

Металург ја загуби средбата во Струмица, за жал со најнепријатниот можен резултат. Поразени сме минимално, но и со гол помалку на гостински терен, што ги става струмичани во привилигирана позиција.

Металург не го заслужи денешниот пораз. Две третини од средбата бевме подобриот партнер, со константна контрола врз резултатот. Огромниот притисок во микро-салата во Струмица очигледно го направи своето, па многу од актерите на средбата се изгубија под постојаниот притисок од клупата на домашната екипа.

И покрај сите мислења, првенството продолжува, а распределбата на местата ќе се решава во наредните две кола.

Зомимак – Металург 21:20 (12:13)

Прочитано 3.035 пати

(2) Коментари

 1. ZASTO ZOMIMAK M A NE METARURG DA BIDE 2
  SUDIITE NAKA IM E NA CES
  BANDA ???
  DALI ZNAETE KAKOV PRITISOK SE PRAVESE NA SUDIITE I NA IGRACITE
  OVAA E SRAMOTA STO MU SE DESI NA METARURG VCERA
  PODOBRO DA NE SE IGRASE UTAKMICATA I SLUZBENO DA JA DOBIAT

 2. Metalurg se najjaki !!!

Напишете коментар


2 − 2 =