Топ Вести

Металург групната фаза во Лигата на шампионите ја почнува со гостувањето кај Татран Прешов

30.06.2018 11:30
sala 9publika

Иако се уште не се конкретизирани датите на десетте кола во групната фаза, веќе се знае распоредот на колата во групата “Ц“.

Металург натпреварувањето ќе го почне со гостувањето во Прешов.

.

Коло 01:  Татран Прешов -Металург

Коло 02:  Металург – Силкеборг

Коло 03:  Бешикташ – Металург

Коло 04:  Металург – Спортинг Лисабон

Коло 05:  Металург – Чеховски Медведи

Коло 06:  Чеховски Медведи – Металург

Коло 07:  Силкеборг – Металург

Коло 08:  Металург – Татран Прешов

Коло 09:  Металург – Бешикташ

Коло 10:  Спортинг Лисабон – Металург

Прочитано 100 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 11