МЕТАЛУРГ И ВАРДАР ПРО ЌЕ СЕ СООЧАТ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

10.05.2013 11:38
0,,15810275_401,00_resize

Денеска се и извлечени полуфиналните двојки во купот на Македонија. Лутите ривали, екипите на Металург и на Вардар ПРО, ќе се соочат уште во полуфиналето. Само еден од нив ќе се здобие со можност да се бори за пехарот.

Полуфинале:

Металург – Вардар ПРО (делегати Душко Камишевски и Аце Николовски)

Металург Јуниор – Зомимак М  (делегати Миле Најденовски и Камер Металари)

Судиските двојки за овие натпревари ќе се извлекуваат два часа пред секој натпревар.

Организатор на завршниот турнир е екипата на Вардар ПРО, која во наддавањето со Зомимак М, понуди 9.500 евра. Турнирот ќе се игра во СРЦ “Кале“. Разврската во Купот на Македонија е закажана на 18/19 мај.

 

Прочитано 912 пати

(2) Коментари

  1. koj igra prv? Junior ili Metalurg?

  2. Neli Vardar nemase pari ? Igrale so skinati dresovi :)

Напишете коментар


− 1 = 4