МЕТАЛУРГ ИМА НАЈМНОГУ ФАНОВИ ОД СИТЕ СПОРТСКИ КОЛЕКТИВИ ВО ЗЕМЈАТА

23.12.2013 17:13
1417663_10151940890323101_1858885076_o

rk-metlurg-logo_final_resize

1533844_10151941054548101_131979858_n_resizeРетко кој спортски колектив има зад себе армија од 40000 следбеници, уште поретко во ракометот. Во Европа само седум ракометни клуба имаа повеќе фанови на фејсбук од Металург, и тоа гиганти како Барселона, Пари Сен Жермен, Кил, Хамбург, Веспрем, Киелце и Р.Н.Ловен. Во Македонија ги надминавме сите спортски колективи, во сите спортови и се гордееме со тоа.

Драги фанови, ви благодариме. Секогаш се обидувавме и ќе се обидуваме да бидеме што поблиску до вас, заедно да ги споделуваме радосните и тажните мигови. Нашите успеси се и ваши, нашите неуспеси ќе ги надминеме со ваша помош и поддршка.

Само еден Металург!

Прочитано 624 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 12