МЕТАЛУРГ ЈУНИОР Е ТЕСНО ПОРАЗЕН ВО КУМАНОВО

07.10.2012 20:30

Металург јуниор ја загуби средбата против екипата на Куманово. Поразени сме тесно, со резултат 28:26 (16:11). Искусниот тим од Куманово беше преголем залак за нашите млади ракометари, кои сепак загубија по голем отпор.

Средбата е загубена во првото полувреме, кое заврши со резултат 16:11. Вториот дел го добија нашите ракометари со резултат 15:12. Металург на оваа средба настапи без Марко Нелоски, Велковски и Палевски.

РК Куманово – РК Металург јуниор  28:26 (16:11)

РК Металург јуниор: Даниловски, Блажевски, Гинов, Пешевски 3, И. Крстевски 2, Манасков 3, Матијашиќ 2, Маркудов, Талески 5, Борј. Маџовски 2, Давитковски 1, Стојановски, Г. Крстевски 6 и Бој. Маџовски 2.

Прочитано 515 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 11