METAЛУРГ ЈУНИОР ПОРАЗЕН ВО СТРУМИЦА

30.09.2013 02:27
DSC_0528_resize_resize

za tekst

Во третото коло на македонската суперлига екипата на Металург Јуниор е поразена на гостувањето во Струмица, кај екипата на Зомимак М, со резултат 31:20 (15:9).

Домашната екипа беше подобра во текот на целата средба и сосема заслужено ги освои трите бода. Уште во текот на првиот дел од средбата домашниот состав создаде предност од шест гола, на која во второто полувреме додаде уште пет. Кај Јуниор, единствено Мартин Манасков беше на висина на задачата, со вкупно шест реализации.

РК Зомимак М – РК Металург Јуниор  31:20 (15:9)

РК Металург Јуниор: Ивановски, Блажевски, Пешевски 1, Маџовски 2, И.Крстевски 2, Костески 1, Манасков 6, Ставридис 1, Талески 4, Г.Крстевски 1, Палевски 2, Бешлиевски, Маркудов, Давитковски и Матијашиќ.

Прочитано 1.372 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 8