МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ПРВ ГИ “ЗАПАЛИ МОТОРИТЕ“

22.07.2013 19:52
DSC_0443_resize

za tekst

Металург Јуниор вечерва ги почна подготовките за новата сезона. Првиот тренинг е одржан на падините на Гази Баба. Во наредниот период екипата ќе се екипира со млади и квалитетни ракометари и ќе тренира во Скопје. Од 19 до 26 август  Јуниор требаше да учествува на турнир во Германија, но истиот е откажат откако најквалитетните ракометари на екипата потпишаа професионални договори со Металург.

В среда со подготовки почнува и Металург.

Фото:

Прочитано 1.392 пати

(2) Коментари

  1. Dali ova kje bide sostavot na junior za slednata godina ili se razmisluva da se donesat i drugi mladi igrachi?

Напиши одговор на metalurg Откажи одговор


9 + = 15