МЕТАЛУРГ ЈУНИОР УТРЕ ИГРА МЕЃУНАРОДЕН ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР

01.05.2013 22:02
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Утре, со почеток во 20 часот, во “Автокоманда“ ќе се одигра мегународен пријателски натпревар. Екипата на Металург Јуниор ја дочекува екипата на ТСВ Вејсач, третопласираната екипа од Крајслига Б. Екипата доаѓа од предградието на Штутгарт, покраина Баден-Виртемберг (Германија).

Влезот е слободен.

Фото:

Прочитано 839 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 2