Металург најавува прес-конференција

22.11.2017 13:57
campanie-pentru-independenta08022017-arad_resize_resize

Почитувани,

РК Металург закажува прес-конференција в четврток (23.11.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме в сабота (25.11.2017) против екипата на Мотор Запорожје. Ова е натпревар во рамките на деветтото коло на Лигата на шампионите, а закажан е со почеток во 17.30 часот. Ова е и последен домашен натпревар на Металург во тековната сезона на Лигата на шампионите.

Прочитано 360 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 2